Odbiory

Odbiór lokalu / mieszkania / domu

Zanim otrzymasz klucze do swojego mieszkania / domu, czeka Cię odbiór. Odbiór mieszkania/domu od dewelopera to jedno z najważniejszych wydarzeń w procesie zakupu nieruchomości, któremu często towarzyszy niepotrzebny stres i niepewność. Na odbiór warto przyjść z niezależną od dewelopera osobą, która dysponuje odpowiednią wiedzą, narzędziami i doświadczeniem.

Warto zlecić odbiór profesjonaliście i za niewielką w stosunku do wartości nieruchomości cenę sprawdzić wszystko jak należy. Korzystając z naszych usług masz pewność, że proces ten przebiegnie sprawnie. Dysponujemy wiedzą, doświadczeniem i odpowiednim sprzętem.

W dniu odbioru sporządzany jest protokół, w którym wyszczególnione są wszystkie wady oraz niezgodności z normami budowlanymi czy też standardem deweloperskim. Warto zatem zadbać o to, aby sprawdzenie nieruchomości było kompleksowe, rzetelne i rzeczowe.

Cena odbioru technicznego jest znacznie niższa, niż koszt usunięcia usterek, które nieświadomie można przeoczyć podczas odbioru. Po odbiorze, deweloper najczęściej przenosi odpowiedzialność za usunięcia wad na klienta, zatem warto zadbać, aby znalazły się one w protokole odbioru i odpowiedzialność za ich usunięcie spoczywała na deweloperze.

W ramach odbioru sprawdzamy czy lokal jest wolny od wad oraz czy wszystkie elementy zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi, rozporządzaniami, zmianami lokatorskimi i ustaleniami z deweloperem.

Sprawdzimy między innymi:

– powierzchnia użytkowa – weryfikacja metrażu przy pomocy dalmierza laserowego
równość oraz poprawność wykonania tynków ścian
– równość oraz poprawność wykonania posadzek
– stolarka okienna i drzwiowa, parapety, progi itp.
– tarasy, balkony, loggie
– balustrady, schody
– zgodność stanu istniejącego z projektem lub dokumentami dostarczonymi przez dewelopera
– pomieszczenia przynależne (komórka lokatorska, piwnica)
– estetykę wykonania pozostałych elementów lokalu/domu

Podczas odbioru mieszkania lub domu korzystamy z następującego sprzętu:

  • Poziomnica 2m firmy Słowik
  • Poziomnica 1m firmy Słowik
  • Kątownik 1m x 1m firmy Słowik
  • Dalmierz laserowy LEICA DISTO
  • Czujnik napięcia
  • Metrówka 3m
  • Lampa inspekcyjna LED